Co pro Vás připravujeme

Co pro Vás připravujeme?

  • Mazlení s koníkem
  • Vyjížďka na koních s výukou
  • Jak to chodí na statku
  • Meditační setkávání s koňmi
  • Animoterapie

Mazlení s koníkem

Zda-li cítíte potřebu zcelit vaši rodinu, tak tohle je vaše příležitost. Přivítáme Vás s  rodinou nebo jednotlivě. Jednu celou hodinu se pomazlíte s koníkem. Naučíte se jak hřebelcovat, co obnáší mít koníka, jak správně vodit a ve finále se pohodlně posadíte na koňský hřbet. Takto strávené chvíle jsou pro rodinu, ale i pro jednotlivce velice ozdravující a nezapomenutelné.
Vstupné 600 Kč/h.

Mazlení s koníkem už několik let pomáhá dětem s autismem. Máme bohaté zkušenosti a náš personál je odborný a přizpůsobený pro tuto terapii. Pro naše členy Klubu Modrého jednorožce je vstupné 150 Kč/h.

Vyjížďka na koních s výukou.

Procházka po loukách a lesích s výukou jízdy na koni ve volné přírodě.  V rámci bezpečnosti při této vyjížďce je přítomný vodič. Nejvíce se člověka obohatí  klidnou procházkou  na koňském hřbetě.
Vstupné 450 Kč/h

Jak to chodí na statku.

Na chvíli se stanete statkářem, a to se vším všudy. Můžete zkusit nakrmit drobné zvířectvo, vyházet hnůj a opracovat koně.  Pokud hledáte vhodný dárek, tak věřte , že jste ho právě našli.
Pro školy a školky připravíme speciální program, jak výukový tak zábavný. Vše individuálně na míru a k spokojenosti nám všem.
Vstupné 450 Kč/h.

Meditační setkávání s koňmi

Po těžkých pracovní a životních chvílích Vás přivítáme na meditaci s koníky. Účast je možná jednotlivě  i ve skupinách. Je možnost si přivést svého vlastního koně.  Naučíme vás navnímávat zvířata pomocí meditační techniky. Pomůžeme vám pochopit vztahy mezi vámi a zvířetem potažmo lidmi. Vše v klidném okolí našeho areálu.
Vstupné 200 Kč/h.

Animoterapie

Psychoterapeutická hodinka s našimi zvířaty. Pomůžeme vám prozkoumat   své emoce, vyjadřování, radost,  těšení se na přítomnost zvířete, apod. Zvířata pomáhají prožívat pocity emocionálního uspokojení a naplnění jak u lidí zdravých, tak u lidí zdravotně postižených.
Vstupné 500 Kč/h.

Statek Modrého jednorožce leží na území Turistické oblasti Opavské Slezsko. Naše aktivity budeme i nadále rozvíjet na území této turistické oblasti.

Individuální ,,Mazlení s koníkem“ pro děti s PAS.

Dali jsme přednost individuálním terapiím pro děti s PAS. A to z důvodu, že některé děti docházejí na ABA terapii a k fyzioterapeutovi. Naše hipoterapie je provázaná k těmto terapii aby dítě víc prospívalo a proto je nezbytná pravidelnost terapií.
Vstupné 600,.Kč / 45 min.

Statek u Modrého jednorožce leží na území Turistické oblasti Opavské Slezsko. Naše aktivity budeme i nadále rozvíjet na území této turistické oblasti.