Pobyt u moře pro děti s autismem

Pobyt u moře pro děti s autismem

Jednorožec

 

 

zivotdetem-email-banner01

 

 

CESTA ZA MODRÝM SNEM“  DĚTÍ S PORUCHOU AUTISTICKÉHO SPEKTRA

BULHARSKO – 19.6. – 26.6. 2016

 Modrá je barva autismu, modrá symbolizuje moře, připomíná nekonečnost nebe a dává pocit svobody. Modré jsou i sny našich dětí v Klubu Modrého jednorožce, které trpí různým stupněm postižení autistického spektra. Sny o modrém moři, slunci a teplém písku.

FOR HELP – AUTISMUS, z. s. proto v letošním roce pořádá terapeuticko ozdravný pobyt u moře na Zlatých píscích v Bulharsku pro děti s poruchou autistického spektra a jejich maminek a jednoho tatínka.

Doprovázet nás budou odborní asistenti dětí a arteterapeutka.

Během pobytu u moře budou probíhat terapeuticko – ozdravné a rehabilitační aktivity. Dopoledne se zaměříme na vhodné hry a cvičení pro děti s autismem, odpoledne bude vyhrazeno individuálnímu odpočinku a v podvečer se maminky s dětmi mohou účastnit arteterapie.

Cestu a její náplň jsme konzultovali s odborníky na autismus a samozřejmě s rodiči dětí.

Cílem projektu „Cesta za Modrým snem“ je především posílení imunity dětí, zlepšení jejich komunikace a socializace, začleněním do naprosto nového prostoru a dění.

Cílem je rovněž posílení soudržnosti v rodině, kde o dítě s autismem pečují.

V případě doprovodu dalšího rodiče nebo sourozence tyto náklady hradí rodina.

Náklady spojené s pobytem hradí pro 1 rodiče a dítě s autismem FOR HELP-AUTISMUS, z.s. z prostředků, které nám poskytují drobní i větší dárci a sponzoři.

Pro zvědavé děti jsme dne 18. 5. 2016, připravili prohlídku letiště v Mošnově a děkujeme, že nám tuto malou exkurzi umožní.

Pro zajištění služeb jsme vybrali CK ČEDOK.

Velmi děkujeme všem, kdo tuto velkou Cestu za Modrým snem dětem s autismem umožňují a pomáhají.