Benefiční neděle 15.6.2014

Benefiční neděle 15.6.2014

Benefiční neděle

datum : 15.6.2014
kde :Mlýn u vodníka Slámy, Mlýnská 1, Háj ve Slezsku-Lhota, 747 92
čas: 13:00 – 22:00 hod.

Program :

13:00h – 14:00h – Klavírní vystoupení Viléma Antonína Munyi a Denise Szalbota.
Géniové v hudební sféře.
14:00h – 15:00h – Přednáška Mgr.Kateřiny Konrádové
Autismus a jeho souvislosti s genetickou a získanou toxicitou
15:00h – 16:00h – Přednáška terapeuta Michala Roškaňuka z o.s.Adventor
Terapeut autistických dětí
16:00h – 17:00h – Přednáška Evy Rychterové
Kinezologie
17:00h – 18:00h – Vystoupení Jaroslava Duška
Povídání o Čtyřech dohodách a Páta dohoda
18:00h – 19:00h – Divadelní vystoupení Mgr. Přemysla Mikoláše a terapeuta Michala Roškaňuka
Humorné situace z autistického života
19:00h – 20:00h – Dražba předmětů na podporu o.s.Adam autistické děti a my
Obrazy od autistických dětí, Ostravské dortíky, obraz Gabriely Hanákové
20:00h – 22:00h – Hudební vystoupení Martina Chodúra
14:00h – 15:00h – Meditujeme s dětmi
Na zelené louce budou děti společně s Mirkou Biegunovou meditovat.
14:00h – 17:00h – Mazlení s koníkem
Projekt FOR HELP s.r.o. pro autistické děti.

Pro autistické děti budou připraveni osobní asistenti, kteří budou moci dětem pomáhat během pořádaných aktivit pro děti. Pro děti jsou připraveny i různé hry a atrakce.

Vilém Antonín Munya
je klientem Ústavu sociální péče v Hrabyni. Je to muž s obrovským nadáním, má absolutní sluch. Hraje na mnoho nástrojů.

Denis Szalbot
je obdařen Aspergerovým syndromem. Má absolutní hudební sluch a ve svých jedenácti letech nemá problém cokoliv zahrát na piáno. Hudební vystoupení na Benefiční neděli bude o spojení těchto dvou výjímečných osobností při hře na klavír.

Mgr.Kateřina Konrádová
AUTISMUS A JEHO SOUVISLOSTI S GENETICKOU A ZÍSKANOU TOXICITOU Mgr. Kateřina Konrádová, CI, Dip. MH Západní naturopat s více než 20-ti letým zájmem o tento obor Zakladatelka největšího týmu naturopatů v České republice Předsedkyně Asociace Českých Iridologů a Naturopatických Konzultantů První Certifikovaný Iridolog s mezinárodní akreditací IIPA v ČR První medicinální termografik specializovaný na Full Body Scan v ČR Darkfield nutriční specialista Elektroherbalista Akreditovaný poradce pro výživu Akreditovaný masér Master Herbalist v oboru fytoterapie Autorka mnoha projektů pro vzdělávání odborné i laické veřejnosti v oborech naturopatie Speciální pegadog, lektor a metodik

Michal Roškaňuk
Přednáška na téma: „Autismus a komunikace“ – o tom, co všechno je nebo není komunikace, jaké může mít podoby, proč slovo může bolet, kdy slovo vlastně nic nesděluje, kdy slovo sděluje něco jiného než co říká a mnoho dalších zajimavostí.

Eva Rychterová
Kineziologie je technika na uvolnění stresu z těla. Stres a nezpracované emoce blokují energetický tok v těle a to nejen v těle fyzickém, ale i v tělech jemnohmotných. Stres je energie která vzniká při nesouladu Těla a Duše. Dá se říci, že Tělo chce jedno a Duše druhé, nedokáži se domluvit. Stres může vzniknout každé 2 vteřiny a pokud ho z těla neuvolníme do 28 dnů, ukládá se nám do podvědomí, pokud ho nezpracujeme ani tam, klesne nám až na tělesnou rovinu a máme do budoucna zaděláno na nemoc. Kineziologie hledá pomocí svalového testu v které časové línii se stres ukrývá a pomocí Bachových květů a různých svalových korekcí stres rozpouští a tělo se začíná uzdravovat. Uzdravování u každého bloku je různé, ale tělo se po odblokování léčí i několik měsíců.

Jaroslav Dušek – osobnost Českého národa.Svým životním stylem a názory otevírá cestu monha lidem. Působí jako divadelní a filmový herec a to zdaleka není vše. V Divadle Kampa úvádí besedu „Duše K „ , kde si pozívá hosty, kteří jsou autisté.Vystoupení Jaroslava Duška bude o knize Čtyři dohody a Pátá dohoda autora Miguela Ángela Ruize. Kniha se prezentuje jako praktický průvodce osobním životem. Pro nás všechny je Jarda Dušek a jeho práce obrovským přínosem.
Dusek
Mgr.Přemysl Mikoláš a Michal Roškaňuk
Oba pánové jsou terapeuti autistických dětí. Humorné zážitky z praxe, ale také pokus přiblížit svět autismu převedly do divadelních scének.
Mgr.Přemysl Mikoláš – je dětský psycholog pracující na SPC Kpt.Vajdy.Specializuje se na autismus Je autorem několika úspěšných terapeutických projektů, např.Chlapi sobě (terapeutická skupina otců autistických dětí),Setkání s prarodiči apod.. Rovněž je čestným členem několika Občanských sdružení pomáhající zkvalitnit život autistům

Michal Roškaňuk – iniciátor projektu Adventor, který má Aspergerův syndrom a zároveň bohaté zkušenosti z práce s postiženými dětmi.Vzhledem k tomu, že jako řada jiných „aspíků“ má dobré komunikační schopnosti a díky svému specifickému vnímání vidí i to co neautistům zůstává skryto a je použitelné při každodenní práci s autisty.Pracuje jako nezávislý poradce a poskytuje své služby malým i velkým autistům i pečovatelům, spolupracuje s rodiči i s odborníky – pedagogy,psychology a terapeuty.Zabývá se především rozvojem komunikačních dovedností a úpravami nežadoucího chování pomoci kognitivně behaviorálních postupů.

roskanuk

Dražba předmětu od :Dětí z o.s. Adam – autistické děti a my, namalovali krásné obrazy.

Ostravské dortíky – Majitelka Ostravských dortíků Gabriela Doležalová věnovala do držby dort inspirován Disneyovkami. Dort bude vytvořet na téma Malá mořská víla Ariel.

Gabriela Hanáková – je žena, která si prošla léčbou Sebe sama za pomocí Arteterapie.Před čtyřmi lety jí diagnostikovali Neurogení tetanii, neboli civilizační chorobu dnešní doby. Díky této nemoci a její léčbě arteterapií,jógou,rehabilitací a meditací přišla na svůj dar. Malovat energetické obrazy. Jeden z těchto nádherných obrazů p.Hanáková věnovala do dražby.

Mazlení s koníkem : je terapie pro rodiny s dětmi s poruchami autistického spektra. Děti s PAS i jejich sourozenci se učí pohybovat vedle koní.V pokročilejších hodinách se děti učí nasedlat koníka,lonžovat – komunikovat s koníkem a v konečné fázi se učí jízdě na koni.Tyto dovednosti se s nimi učí celá jejich rodina.

Meditace s dětmi : Děti se budou učit jak meditovat, budeme se bavit o dětské představivosti a meditaci

Martin Chodur – celebrita z hudebního světa. Svým kouzelným hlasem zazpívá vlastní skladby s celou kapelou.Martin se narodil 24. 11. 1989 v Ostravě. Po svých rodičích zdědil nejen lásku k rodnému městu, ale také lásku k muzice. Hudba Martina provázela od narození. Už v útlém dětství se stala součástí jeho života. Ve třech letech začal navštěvovat Dětskou múzickou školu, s níž přišla první veřejná vystoupení, první tóny na zobcovou flétnu a především osobnost hudebního pedagoga Mikuláše Ďurka, který Martinovo hudební cítění dlouhá léta rozvíjel.

Martin_Chodur

Benefiční koncert se koná za každého počasí. S sebou si přibalte dle uvážení deku na příjemné posezení v trávě a pláštěnky v případě nepříznivého počasí.

Vstupné:
100,- na osobu pro rodiny s autistickým dítětem
350,- na osobu
550,- včetně připraveného pohoštění v privátním salónku

Vstupenky si lze objednat na e-mailových adresách:m.biegunova@forhelp1.cz a m.chlopkova@forhelp1.cz

Vstupenky jsou možné zakoupit i v místě konání.

1034

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *